Útěk na sever

Útěk na sever

Tento obrazově i zvukově energii doplňující audiovizuální projekt pro školy a veřejnost vás pohladil po duši, pobavil, ale, popravdě, nepřinesl klid. Vedle zážitků ze zemí sněhu a ledu jsme se v něm totiž vrátili k tématu zachování přírody na naší planetě budoucím generacím. Za pomoci laponských rodin, žijících na severu Evropy stále ještě v souladu se životním prostředím, musherů, kteří tu na saních se svými psími spřeženími po značnou část roku převážejí cestující a náklady, aniž by spálili kapku benzínu či nafty, a rybářů lovících ve sladkých jezerech i v Atlantickém oceánu, jsme se snažili poutavou formou hledat odpovědi na palčivé otázky současné civilizace. Myslíme si, že tam, daleko na severu mají přece jenom určitý odstup od konzumního způsobu života a vidí mnoho věcí jinak než my, protože pro nás se peníze a práce staly bohužel středobodem vlastního života.
Na úplný závěr jsme se ještě s Michalem Poulíčkem vypravili na tektonicky neklidný Island, kde žije více ovcí a divokých koní než obyvatel.

Jednalo se o poslední pořad Martina Dufka, rozhodl se totiž ukončit činnost v Agentuře Pohodáři. Vrhnul se na něco jiného a přenechal své místo Michalu Poulíčkovi, který s agenturou už delší dobu spolupracuje.

  • Délka - 88 minut
  • S posledním živým komentářem Martina Dufka

 

Rybářské chatyVyrážíme rybařit u města TrondheimByla to zábavaKamenitá plážNorský trollVýprava za sobyZkušený průvodceSámské botkyTažní psiA jedemeSlunce nízko nad obzoremSeverská temnotaFinský pošťák v HelsinkáchPořádné severské koloVrak letadla Douglas DC-3 Dakota u města VíkTentokrát i s polární záříUFOVodopád SkógafossZátoka JökulsárlónJako z pohádkyLávové polštářeJe tu větrnoA také zimaPříroda malujeNádherný kus světa