Kanada - multikulturní země ledního hokeje

Kanada - multikulturní země ledního hokeje

Začala nová etapa Agentury Pohodáři. Martin Dufek předal pomyslnou štafetu Michalu Poulíčkovi. Ten vám spolu s původním členem Vratislavem Kratochvílem představil Kanadu, do které se Michal vydal se dvěma dalšími kamarády.

Pořad byl o druhé největší zemi světa, kterou jsme procestovali od západu na východ. Během 13 tisíc km ujetých jen pomocí auta a hromadné dopravy, nás tato severská země nepřestala překvapovat. Vydali jsme se zjistit, jak je to vlastně v dnešní době s prvními národy, které i v Kanadě stále žijí. Dostali jsme se také do kontaktu ještě s jednou specifickou skupinou obyvatel tohoto kontinentu – s Amiši. Obzvláště během prvních dnů v horách na západě nám tato země vyrazila dech svou nepopsatelnou přírodou, kterou byste jinde jen těžko hledali. S tím souvisí i divoká zvířata, která se nebojí lidí tak jako v Česku, a proto se k nim můžete dostat relativně blízko, ale samozřejmě ne vždy je to úplně bezpečné. Věděli jste například, jak se v kanadské přírodě chovat, abyste předešli riziku napadení zvířetem? Už podle názvu pořadu jsme nemohli vynechat lední hokej, protože právě v této zemi tato hra vznikla a kanadští hráči patří k nejlepším na světě, ne nadarmo se Kanadě říká kolébka ledního hokeje.

  • Délka - 80 minut
  • S živým komentářem Michala Poulíčka

Plakát ke staženíHokejová aréna Scotiabank Saddledome v CalgaryPouze pro personál NHLNa ledě týmu Calgary FlamesLedovec AthabascaRockies jsou pastva pro očiAle pozor na medvědyGrizzly, i my jsme se trochu báliVýhledů si tu užijete dostatekSeveroamerické Skalisté horyCesta do kanadského nebeNeuvěřitelně modré Peyto LakeLake Louise v provincii AlbertaByli jsme skvělá partaProvincie Ontario a její obyvatelé - AmišovéIndiánské totemy ve VancouveruJedinečný Vancouver IslandAmerická sílaLevný hotel při západu slunceKrajina nazývaná Badlands u městečka DrumhellerDrumheller bývá označován jako hlavní město dinosaurů na světěMléčná dráha u OttawyMrakodrapy v TorontuNiagárské vodopády - Horseshoe Falls