Indonesia pada pebruari

Indonesia pada pebruari

Pořad představil divákům zemi, jež nemá co do velikosti, různorodosti kultur a pestrosti přírody sobě rovnou. Toto největší světové souostroví čítající až 17 tisíc ostrovů se rozkládá na 5 200 kilometrů dlouhém pásu od Asie až po Austrálii. Nabízí řadu přírodních unikátů na pevnině i pod mořskou hladinou. V pořadu jste mohli pocítit animistický, hinduistický a především muslimský pohled na svět a vidět s tím spojené historické i současné kulturní památky. Indonésie disponuje nepřeberným množstvím jazyků, hudebních, tanečních a uměleckých stylů a mimo jiné i výtečným kulinářským umem. Mohli jste vidět hinduistické Bali, muslimskou Jávu, či divoký Lombok, který má mimochodem název po velmi ostré omáčce. 
Přebývali jsme v rodinách, mapovali kláštery a paláce, lezli na sopky i do nich a prohlédli jsme si i zdejší podmořský svět.

  • Délka - 85 minut
  • S živým komentářem
Skvělá faunaSkvělá fauna po druhéI flóra má zde co nabídnoutŽe by očista?Ne vždy je to jednoduchéAle stojí to za toArchitektura z jiného světaPagoda na jezeře BedugulNa opice narazíte prakticky všudeSirná sopka Kawah Ijen