Dálný východ - po stopách ussurijského tygra

Dálný východ - po stopách ussurijského tygra

Tento pořad diváky pozval do třeskuté zimy v zemi Nanajců, Ulčů, Negidalů, Oročů, Udehejů, Korjaků a Jakutů, což jsou původní obyvatelé, dále Číňanů, kterým zde říkají Kitájci, Korejců i Japonců, jež zde od nepaměti prosazovali své zájmy, a od šedesátých let 19. století i Rusů, kteří nakonec její území z velké části kolonizovali.
„Řeč je o Dálném východu,“ říká autor pořadu Martin Dufek. A proč se rozhodl udělat s kolegou Vratislavem Kratochvílem pořad z této oblasti? To byste neuhádli. Na konci roku 2011 dostal od dcery jako dárek 3D obrázek na kterém byli dva ussurijští tygři v zasněžené tajze.
„Tak takovouhle scenérii chci vidět na vlastní oči. Jen co to půjde, vyrazíme po stopách ussurijského tygra,“ řekl tehdy Vráťovi a hned započal s přípravami cesty. Ale protože Vráťa nemá, na rozdíl od něj, zimu rád, nastoupil nakonec 1. ledna 2012 do letadla mířícího do míst, kde vychází slunce sám. A o čem vám Martin konkrétně vyprávěl? Jelikož se hned při letu seznámil s českými hokejisty, kteří na východě hrají kontinentální ligu, tak o nich. Pak o historii, současnosti, bohatství i vojenských průšvizích Dálného východu. Jinými slovy, o zdejším soužití žluté a bílé rasy. Velká část byla samozřejmě věnována největší kočkovité šelmě na světě - tygru ussurijskému.

  • Délka - 77 minut
  • S živým komentářem


Ledové královstvíNový rok v ChabarovskuMrzlo až praštiloTrénink týmu KHLHokejový autobus klubu AmurRuské sochyPravoslavný kostel ChabarovskTypický rodinný důmMístní rybářiPobřeží Japonského mořeRuská zimaVojenské muzeum Vladivostok