O nás

Kdo jsme?

Agentura Pohodáři vznikla v Pelhřimově v roce 1999. U jejího zrodu stál novinář, dlouholetý redaktor deníku Právo a spolupracovník Českého rozhlasu Martin Dufek, jako tvůrce pořadů, a také Vratislav Kratochvíl, který dodal potřebné know-how. Součástí týmu byl i kokršpaněl Aragon, který s námi jezdil i po přednáškách, ale bohužel od roku 2010 už sleduje naše pořady z psího nebe.

V roce 2015 začal s agenturou spolupracovat Michal Poulíček jako fotograf a kameraman. Zúčastnil se všech posledních cest, kde se osvědčil jako spolehlivý člověk a jeho nápady jsou pozitivním přínosem pro další práci.

V červnu 2019 zakládající člen Martin Dufek ukončil agenturní činnost a začal pracovat v sociální oblasti. Na jeho místo nastoupil již zmiňovaný Michal Poulíček.

A čím se vlastně zabýváme?

Jsme vášniví cestovatelé a rádi o svých zážitcích, které jsme posbírali po celém světě, vyprávíme.

Nabízíme vlastní audiovizuální pořady, z nichž ucítíte toulavé boty, ale i úctu k lidem a k přírodě. Snažíme se poutavou, naučnou a zároveň humornou formou přinést tolik potřebné poznání blízkých i vzdálených zemí. Zkrátka, stále je co objevovat, ale především je neustále možné slýchat nové a nové příběhy obyčejných lidí, které mohou přispět k porozumění mezi rozdílnými kulturami a náboženstvími. V neposlední řadě také chceme pomáhat našimi pořady i k ochraně Země před negativními dopady civilizace a neustálou honbou za ekonomickým růstem. Namátkou, slavný americký spisovatel Mark Twain řekl: „Civilizace je nekonečné vytváření potřeb, které vůbec nepotřebujeme.“ A my s ním do posledního písmene souhlasíme. Co ještě více dodat? Přijměte pozvání na naše pořady. Uvidíte, uslyšíte a sami vyhodnotíte, jak můžeme společně přispět ke spokojenějšímu životu všech živých tvorů na této planetě.

Michal Poulíček

  „Už v 16 letech jsem tvrdil, že se jednou podívám na druhou stranu světa. V rámci sbírání zkušeností jsem cestoval po Evropě a když mi bylo 24 přišla nabídka, která se neodmítá. Přijal jsem pozvání na svou první velkou cestu, a to rovnou na indonéskou Papuu na ostrově Nová Guinea. Nebudu lhát a rovnou řeknu, že jsem měl strach už při přípravách, ale nakonec to byla cesta, která mi změnila život, a já se následně mohl začít věnovat tomuto projektu."

   

   „Byla a stále je to pro mě veliká výzva. Snažím se dále předávat maximum svých znalostí a dovedností."

 

V agentuře se zabývám natáčením a přípravou pořadů, vizuální stránkou a propagací. Pořady také na konaných přednáškách moderuji.“

Vratislav Kratochvíl

  „Až bude pokácený poslední strom, až bude poslední řeka otrávená, až bude chycena poslední ryba, tehdy poznáme, že peníze se nedají jíst.“

- indiáni kmene Cree -„V agentuře mám na starosti zajišťování chodu, tj. rezervace sálů, ale také propagace a nabídka pořadů.“